W dniu 26.02.2016  z inicjatywy Stowarzyszenia Oświatowego REJ  w ZSTE w Myślenicach, odbyło się szkolenie na temat „Nowoczesnych Technik Obróbki Skrawaniem”. Prowadzącym szkolenie był Dyrektor Techniczny Fabryki „Narzędzia Skrawające TOOLS Sp. z o.o.”
z siedzibą w Siechnicach – Rafał Wujczak.    
W swojej prezentacji przedstawił najnowsze osiągnięcia Firmy Tools w zakresie nowych narzędzi oraz metod obróbki skrawaniem.

Najnowszą linią narzędzi, które w całości są projektowane, wykonywanie i dystrybuowane przez przedstawicieli Firmy Tools, jest linia o nazwie PROCUTTER.  
Swoimi parametrami obróbki nie odstają jakościowo od narzędzi renomowanych i dużych światowych producentów. Przy zachowaniu atrakcyjnej ceny tworzy to produkt który znajdzie zastosowanie w wielu fabrykach. Bardzo szeroka gama oferowanych narzędzi obejmuje frezy przeznaczone nie tylko do obróbki stali czy stali utwardzonych, ale też materiałów nieżelaznych takich jak aluminium i różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Nieustannie opracowywane są, nowe geometrie odpowiadające na zapotrzebowanie rynku.
Prezentując najnowszą technologią obróbki skrawaniem  p. R. Wujczak przedstawił gamę głowic mechatronicznych. Zastosowanie głowic mechatronicznych pozwala na wykonanie obróbki detali, których wykonanie w tradycyjny sposób bywa bardzo kosztowne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Bardzo dużym atutem w/w głowic jest duże obniżenie kosztów produkcji co w przypadku gospodarki wolnorynkowej jest jednym z decydujących czynników działalności firmy.
Znajomość najnowszych metod oraz technologii obróbki skrawaniem jest nieocenionym walorem, który wpływa na jakość, wydajność i efektywność produkowanych wyrobów. Dlatego tych, którzy nie mogli uczestniczyć w szkoleniu zapraszamy na stronę internetową gdzie można zapoznać się z bardzo bogatą ofertą firmy Tools Sp. z o.o (http://www.toolswro.com.pl/).
Dzięki Firmie Tools Sp. z o.o, która od lat, bezinteresownie współpracuje ze Stowarzyszeniem Oświatowym ”REJ”, uczniowie ZSTE w Myślenicach zdobyli wiedzę, która na pewno zaowocuje podczas ich pracy zawodowej.